Rozpoczyna się realizacja inwestycji, która powstaje u zbiegu ulic Andersa i Inflanckiej.

W ramach drugiego etapu powstaną dwa budynki oferujące łącznie ponad 50 tys. mkw. powierzchni biurowej klasy A. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z wytycznymi wyznaczonymi przez nowy standard energetyczny budynków, który wejdzie w życie 1 stycznia 2017 r.

Atutem projektu jest lokalizacja na granicy Żoliborza i Śródmieścia, w pobliżu ważnych węzłów komunikacyjnych. Za projekt architektoniczny drugiej fazy kompleksu Gdański Business Center odpowiada polska pracownia Hermanowicz Rewski Architekci. Zaplanowali m.in. ekologiczne windy o niestandardowej wysokości kabin 260 cm i prędkości 2,5 m na sekundę, poruszające się o około 30 proc. szybciej niż tradycyjne dźwigi.

Do dyspozycji najemców i gości biurowców oddane zostaną miejsca parkingowe zlokalizowane na parkingu podziemnym oraz niezależnym parkingu naziemnym. Na terenie obiektu znajdzie się również stacja doładowania samochodów elektrycznych.

Wokół budynków zaprojektowano ogólnodostępny dziedziniec rekreacyjny z elementami małej architektury. Parter budynków zostanie przeznaczony na restauracje, kawiarnie oraz sklepy, dzięki czemu kompleks stanie się miejscem spotkań mieszkańców Warszawy i będzie tętnił życiem także po godzinach pracy biur.

– Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby służyć nie tylko przyszłym najemcom, ale również okolicznym mieszkańcom – mówi René Popik z firmy HB Reavis.

Planowany termin oddania do użytku wszystkich budynków wchodzących w skład II fazy kompleksu to pierwszy kwartał 2016 roku.