Kontrapasy rowerowe, książki dla bibliotek i wyznaczenie pasa rowerowego na fragmencie ul. Nowy Świat – to projekty, na które głosowano najchętniej. 

Na kontrapasy rowerowe na ulicach: Zakroczymskiej, Podwale, Oboźnej, Widok, Nowogrodzkiej, E. Plater, Poznańskiej, Hożej, Polnej, Mokotowskiej i Koszykowej zagłosowały 3154 osoby, książki dla bibliotek w Śródmieściu poparły 2842 osoby, a wyznaczenie pasa rowerowego na fragmencie ul. Nowy Świat – 2282 osoby.

Z budżetu partycypacyjnego w przyszłym roku kupione zostaną też filmy, audiobooki i płyty muzyczne dla bibliotek w Śródmieściu (1738 głosów), powstanie też Internet bezprzewodowy w bibliotekach (1488) domki dla skrzydlatych, pasiastych przyjaciół, czyli miejsce dla owadów (1293) i stoliki miejskie (1247). Znajdą się też pieniądze na Sportowe Śródmieście (1230 głosów).

Wśród zwycięskich projektów znalazły się też: wyznaczenie przejścia dla pieszych przez ul. Andersa na pl. Bankowym (1017), międzypokoleniowa klubokawiarnia (850) i akcja „Zrób sobie skwer” (842). Z najmniejszą liczbą głosów „nad kreską” znalazły się: Rotacyjny Dom Kultury na Jazdowie (746) oraz place treningowe dla aktywnych mieszkańców na Bulwarze Flotylli Wiślanej (746).

Pomimo dużej liczby głosów (1546), nie powstaną windy na Most Poniatowskiego. Miałyby one kosztować ponad 2 mln zł, a to więcej, niż kwota, która pozostała po odjęciu projektów, które w głosowaniu znalazły się wyżej. Z tego samego powodu nie powstanie też przejście dla pieszych Ogród Saski – pl. Żelaznej Bramy (1,5 mln zł, 1127 głosów). Odpadły również: zagospodarowanie terenu przy ul. Inflanckiej na plac zabaw i teren wypoczynku oraz przebudowa i modernizacja boiska sportowego przy ul. Lewartowskiego 5.

Najgorzej w Śródmieściu poradziły sobie projekty kulturalne: wystawa fotoreportażowa „Z życia Śródmieścia” (23 głosy), spotkania z czeską kulturą (74), festiwal twórców piosenki i poezji okresu Fin de siecle i I wojny światowej (107) oraz film promujący Dzielnicę Śródmieście 80 000 zł (111).

Audyt ZGN Śródmieście poparło 635 osób. Audytu więc nie będzie.