Mieszkańcy Śródmieścia będą mogli wziąć dziś udział w spotkaniu, na którym prezentowane będą projekty zgłoszone do budżetu partycypacyjnego. 

Będzie można zadawać pytania ich autorom i podyskutować z sąsiadami.

Uczestnicy dyskusji spotkają się o godz. 18 w sali konferencyjnej na I piętrze Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Polnej 7a (niedaleko stacji metra Politechnika).

Wśród projektów znalazło się m.in. wybudowanie dwóch wind na Most Poniatowskiego na wysokości ul. Solec. Windy umożliwiłyby wjazd z poziomu ulicy na most. Innym pomysłem jest wydzielenie terenu dla czworonożnych mieszkańców dzielnicy. Miałby znaleźć się on w rejonie ulic: Ptasia, pl. Żelaznej Bramy, Graniczna, Grzybowska).

Zaproponowano też nakręcenie kilkuminutowego filmu pokazujacego historię i zmiany Śródmieścia. Z budżetu partycypacyjnego mogłyby zostać też sfinansowane plenerowe, otwarte, bezpłatne teatrzyki kukiełkowe dla rodzin w okresie wiosenno-letnim.

Wśród „finałowej pięćdziesiątki” znalazł się też audyt Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami – kontrola pod kątem wykorzystania potencjału lokalowego dzielnicy oraz uzyskania przychodów z tytułu najmu lokali użytkowych.

Kolejne spotkanie w Śródmieściu odbędzie się jutro (12 czerwca) o godz. 18 w tym samym miejscu. Głosować będziemy od 20 do 30 czerwca.