fot. Unsplash.com

Do 15 stycznia można zgłaszać książki reporterskie wydane w 2020 roku. Trwa 12. edycja Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. 

Książki do nagrody mogą zgłaszać autorzy, tłumacze, wydawcy, a także czytelnicy i czytelniczki. Warunek to publikacja w 2020 roku – w Polsce i po polsku.

Nagroda im. Ryszarda Kapuścińskiego, ustanowiona 4 stycznia 2010 roku przez Radę Warszawy, jest przyznawana najlepszym książkom reporterskim, które podejmują ważne problemy współczesności i pogłębiają wiedzę o świecie innych kultur. To również forma uhonorowania Ryszarda Kapuścińskiego, wybitnego reportera, dziennikarza, publicysty, poety, który w stolicy mieszkał przez większość swego życia, i jest też jednym z najczęściej tłumaczonych polskich autorów.

W tym roku Katarzyna Surmiak-Domańska, dotychczasowa jurorka, obejmie funkcję przewodniczącej jury w miejsce Piotra Mitznera, a Maria Krawczyk, związana z Nagrodą od 2019 roku, zastąpi Bożenę Dudko w roli sekretarza. Do jury powraca Elżbieta Sawicka. W składzie pozostają Julia Fiedorczuk, William R. Brand i Abel A. Murcia Soriano.

Szczegółowe informacje o dotychczasowych nominowanych, laureatach i laureatkach oraz samej Nagrodzie im. Ryszarda Kapuścińskiego można znaleźć na stronie Kulturalna Warszawa.