fot. Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Uczniowie z dwóch gimnazjów z terenu I Oddziału ZUS w Warszawie zajęli I miejsce w ogólnopolskim Konkursie ZUS na najlepszą pracę projektową w kategoriach: film i plakat.

Autorami filmu pt. „ZUS: Mission Possible” są uczniowie Gimnazjum nr 34 im. Narcyzy Żmichowskiej:  Maksym Berger, Jan Jurkiewicz, Kacper Koźluk i Michał Muszyński. Uczniów wspierała ich nauczycielka Urszula Ratuszyńska. 22 czerwca w uroczystości zakończenia roku szkolnego uczestniczyli przedstawiciele ZUS, m.in. Dyrektor Gabinetu Prezesa Łukasz Borowski oraz Dyrektor I Oddziału ZUS w Warszawie Marta Pieczka. Goście wręczyli uczniom nagrody i dyplomy, a także wspólnie z wszystkimi zebranymi na uroczystości obejrzeli zwycięski film.

Autorką plakatu pt. „Legalnie pracuję – bezpiecznie się czuję” jest Gabriela Błaszczyk z Oddziałów Gimnazjalnych LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Leona Kruczkowskiego. Uczennicę wspierała jej nauczycielka Anna Lewandowska. Podczas zakończenia roku szkolnego dyplom i nagrody również przekazała uczennicy przedstawicielka I Oddziału ZUS w Warszawie.

W ramach „Projektu z ZUS” uczniowie gimnazjów i szkół podstawowych uczestniczą w lekcji o ubezpieczeniach społecznych. Po lekcji przygotowują prace projektowe, w których wyjaśniają dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne, w jednej z kategorii: film, plakat, komiks lub prezentacja multimedialna. Projekty biorą udział w ogólnopolskim Konkursie ZUS. Listę wszystkich tegorocznych zwycięskich prac można zobaczyć pod adresem.

I Oddział ZUS w Warszawie zaprasza wszystkich nauczycieli szkół podstawowych i gimnazjów do udziału w „Projekcie z ZUS” w nowym roku szkolnym 2018/2019. Ze strony ZUS zapewnione są bezpłatne materiały dydaktyczne, szkolenia i całoroczne wsparcie. Nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych mogą skorzystać natomiast z propozycji „Lekcji z ZUS” – bardziej rozbudowanego projektu edukacyjnego, na który składają się cztery lekcje. Uczniowie, którzy w nich uczestniczą mogą spróbować swoich sił w Olimpiadzie z wiedzy o ubezpieczeniach społecznych.

Kontakt w sprawie projektów edukacyjnych ZUS: Emil Wratny, koordynator ds. komunikacji społecznej i edukacji I Oddziału ZUS w Warszawie, tel. 22 538-20-27, e-mail: emil.wratny@zus.pl