fot. Pixabay.com

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwie osoby podejrzane o pobicie przypadkowego przechodnia z użyciem niebezpiecznego narzędzia i usiłowanie rozboju na kobiecie. 

Do zdarzeń doszło w krótkich odstępach czasu przy ulicy Tamka. Pierwszą ofiarą była kobieta, którą zaatakował Damian Z. 23-latek szarpał i uderzał w twarz swoją ofiarę, próbując w ten sposób wyrwać torebkę oraz telefon. Pokrzywdzona broniła się na tyle skutecznie, że mężczyzna zrezygnował i uciekł.

Drugą z napadniętych osób był przypadkowy przechodzień. Mężczyzna został zaatakowany przez obu zatrzymanych. Damian Z. miał kopać pokrzywdzonego po głowie, a jego kompan Daniel H. z kastetem w ręku – uderzać mężczyznę pięściami po twarzy.

Błyskawiczna interwencja policjantów ze śródmiejskiego wydziału wywiadowczo-patrolowego doprowadziła do zatrzymania obu podejrzanych o to przestępstwo.

Zgodnie z kodeksem karnym 23-letniemu Damianowi Z. i 18-letniemu Danielowi H. grozi teraz odpowiednio do 12 i do 8 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzn na 3 miesiące.