fot. materiały prasowe

Rozpoczął się nabór zgłoszeń na warsztaty, w ramach których młodzi warszawiacy będą mogli zrealizować własne produkcje pod okiem profesjonalistów. Filmy uczestników zostaną zaprezentowane na dużym ekranie w kinie Kinoteka.

W ramach projektu powstaną krótkie formy filmowe, osadzone w przestrzeni stolicy, poruszające aktualne tematy dotyczące młodych ludzi. Filmy oparte o autorskie pomysły uczestników będą głosem młodego pokolenia, traktującym o sprawach istotnych dla wchodzących w dorosłe życie mieszkańców stolicy.

Program projektu opiera się o weekendowy cykl wykładowo-warsztatowy, podczas którego uczestnicy przejdą kompleksową ścieżkę od pomysłu do premiery, poznając poszczególne profesje filmowe. Młodzież zdobędzie wiedzę z zakresu tworzenia scenariusza, reżyserii, aktorstwa, organizacji produkcji filmowej i postprodukcji materiałów audiowizualnych. To wyjątkowa szansa na poznanie całego procesu powstawania filmu i zasmakowanie twórczej atmosfery panującej w profesjonalnej ekipie filmowej.

Warsztaty będą odbywać się w przestrzeniach pracowni edukacji kulturalnej pod nazwą „Pracownia A35”, zlokalizowanej w siedzibie Filmforum na Muranowie. Realizacja zdjęć do filmów zostanie przeprowadzona w przestrzeni miejskiej stolicy. Program szkoleniowy będzie trwał od 13 kwietnia do 16 czerwca 2019 r. i zakończy się finałowym pokazem filmów warsztatowych w Pałacu Kultury i Nauki w kinie Kinoteka.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Zgłoszenia można przesyłać do 5 kwietnia 2019 r. za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego na stroniehttps://a35.pl/masterclass-formularz-zgloszeniowy/, wraz z pomysłem na scenariusz krótkiego filmu osadzonego w przestrzeni stolicy. Program skierowany jest do mieszkańców Warszawy w wieku od 16 do 21 lat.