Uruchomiony został nowy portal poświęcony staromiejskim piwnicom. Ma łączyć historię z kulturą i przeszłość z teraźniejszością. 

Nowy portal – www.szlakpiwnic.pl – gromadził będzie najciekawsze wydarzenia ze wszystkich pięciu placówek: Muzeum Warszawy, Centrum Interpretacji Zabytku, Stołecznego Centrum Edukacji Kulturalnej, Staromiejskiego Domu Kultury oraz Starej Prochowni.

Znajduje się tam zarówno kalendarz wszystkich odbywających się w piwnicach zajęć, jak i specjalnie wyselekcjonowany wybór imprez i wydarzeń. Można poczytać o historii poszczególnych obiektów, dowiedzieć się, jak przebiegała ich renowacja, a także obejrzeć galerie zdjęć i odbyć wirtualną wycieczkę.

Jak przekonują twórcy portalu, staromiejskie piwnice to miejsca niezwykłe. Często liczą sobie po kilkaset lat i są najlepiej zachowanymi fragmentami warszawskiej Starówki. Ale to nie tylko nośniki historii; to także placówki tętniące życiem kulturalnym. Odbywają się w nich wystawy, koncerty, warsztaty, spektakle teatralne oraz wykłady, przyciągające nie tylko warszawiaków, ale również turystów. Każda z piwnic ma swój unikatowy charakter i każda prezentuje bogatą ofertę kulturalną.

Szlak Kulturalnych Piwnic łączy historię z kulturą i przeszłość z teraźniejszością. Pozwala poznać dramatyczne dzieje Starego Miasta, a jednocześnie doświadczyć muzyki, literatury, poezji czy malarstwa w wyjątkowych wnętrzach.

Serwis prowadzony jest przez Stołeczne Biuro Turystyki.