fot. Pixabay.com

W tym roku wyfrezowana zostanie ulica Miodowa i pl. Krasińskich na odcinku: Senatorska – Świętojerska – zapowiedział Zarząd Dróg Miejskich.

Na liście rezerwowej (czyli ulic do frezowania czekających na finansowanie) znalazło się rondo Dmowskiego. Z kolei na ul. Świętojerskiej, Moliera i Senatorskiej planowany jest remont oświetlenia.

Remonty w naszej dzielnicy zaplanowały też Tramwaje Warszawskie. Czeka nas m.in. naprawa na testowym odcinku torowiska tramwajowego na moście Śląsko-Dąbrowskim. Planowane jest wykonanie zabudowy 50 m torowiska według opracowania Instytutu Badawczego Dróg i Mostów w celu wykonania badań i oceny trwałości pod obciążeniem od ruchu autobusowego i tramwajowego. Ruch tramwajowy będzie wyłączony na moście od 3 do 30 czerwca, całkowite wyłączenie ruchu kołowego na moście planowane jest na 24-30 czerwca.

W lipcu zmodernizowane ma zostać torowisko na ul. Słomińskiego na odcinku od ul. Zakroczymskiej do wiaduktu nad Wybrzeżem Gdyńskim. Roboty będą obejmowały wymianę szyn i podkładów oraz wykonanie nowej podbudowy i zabudowy torów.

W tym roku zakończyć się ma też budowa kładki pieszo-rowerowej na moście Łazienkowskim. To kolejny element modernizacji tej przeprawy.

Największą warszawską inwestycją, która będzie kontynuowana w 2017 r., jest rozbudowa II linii metra. W tej chwili trwa budowa pięciu z sześciu stacji – trzech na Pradze-Północ i Targówku (C18 Trocka, C17 Targówek, C16 Szwedzka) oraz dwóch na Woli (C7 Młynów i C8 Księcia Janusza). W kwietniu rozpocznie się budowa trzeciej wolskiej stacji – C6 Płocka, która znajdzie się pod ul. Płocką, po południowej stronie skrzyżowania ul. Wolską. Ten fragment ul. Płockiej zostanie zamknięty.