Remont uliczek Starego Miasta wchodzi w decydującą fazę. Prace trwają między innymi na pl. Zamkowym, a we wrześniu rozpoczną się na ul. Wąski Dunaj.

Remont nawierzchni na Starym Mieście rozpoczął się już przed trzema laty, urzędnicy zapowiadają, że wkrótce się zakończy. Ma potrwać do końca października tego roku. W ostatnim etapie Zarząd Terenów Publicznych zaplanował prace na trzech ulicach zabytkowego rejonu. – Obecnie zakończono remont ul. Rycerskiej na odcinku od ul. Piekarskiej do ul. Wąski Dunaj, do końca sierpnia zakończona zostanie ul. Piekarska, remont Wąskiego Dunaju rozpocznie się we wrześniu – informuje „Przegląd Śródmiejski” Anna Stasiewicz, zastępca dyrektora Zarządu Terenów Publicznych.

Jednak to niejedyne miejsca, gdzie trwa remont. Zmienia się również charakterystyczne miejsce stolicy – pl. Zamkowy. – Prowadzone są roboty związane z wymianą nawierzchni podestów i naprawą schodów wzdłuż linii zabudowy – mówi Stasiewicz.

I dodaje, że mieszkańcy stolicy oraz turyści muszą spodziewać się utrudnień na placu. – Związane są z koniecznością wygrodzenia miejsca robót i zmianą organizacji ruchu – wyjaśnia Stasiewicz.

Koszt prac remontowych w tym roku na Starym Mieście to kwota około 2 760 000 zł brutto.

Remont uliczek na Starym Mieście trwa od 2012 r. Wymieniano już nawierzchnie między innymi na ulicach Krzywe Koło, Szeroki Dunaj czy na Rynku Starego Miasta. Robotnicy wyremontowali również ulice Świętojerską, Zapiecek czy Dawną.