Wybrane ulice w Śródmieściu nie będą posypywane solą w czasie zimy – informuje urząd dzielnicy.

Do końca sezonu zimowego w ramach akcji „Śródmiejskie ulice bez soli” nie będą posypywane ul.: Gęsta, Wiślana, Lipowa, Radna, Leszczyńska, Drewniana, Elektryczna, Smulikowskiego, Jaracza, Salezego, Potockiego, Sewerynów, Konopczyńskiego, Okólnik, Gałczyńskiego, Cicha, Elektoralna, Kłopot, Dzika, Niska, Miła, parking przy ul. Miłej, Lewartowskiego (część), Dubois (część), Nalewki, Pawia, Dzielna, Nowolipie, Karmelicka (część), Johna Lennona, Jazdów.

Śnieg – gdy się pojawi – z ulic będzie usuwany metodą płużenia, a nawierzchnia posypywana jedynie piaskiem.

„Jednocześnie zwracamy się z prośbą do administratorów nieruchomości sąsiadujących z ww. ulicami, aby włączyli się do programu „Śródmiejskie ulice bez soli” i przyległe do wyznaczonych dróg chodniki posypywali również tylko piaskiem” – czytamy na stronie Śródmieścia.

Akcja jest organizowana od poprzedniego sezonu. W ankiecie urzędnicy pytali mieszkańców o sposób odśnieżania ulic. Większość osób opowiedziała się za rezygnacją z metody solenia. Wybrane do akcji pilotażowej zostały ulice z niedużym ruchem samochodowym (nie są głównymi ciągami komunikacyjnymi).