fot. Pixabay.com

Trzyletni program skierowany do przyszłych mam zaczął się w 40 warszawskich szkołach rodzenia. W Śródmieściu można z niego skorzystać w trzech miejscach.

Zajęcia dla ciężarnych w Śródmieściu będą się odbywać w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej 2, w Szpitalu Solec przy ul. Solec 93 i w Szpitalu Specjalistycznym „Inflancka” przy ul. Inflanckiej 6. W bezpłatnych kursach udział wziąć mogą kobiety płacące podatki w Warszawie, albo zameldowane na stałe lub czasowo, a także podopieczne domów matki i dziecka finansowanych przez miasto. Zajęcia, najczęściej grupowe, obejmują zarówno wykłady jak i ćwiczenia warsztatowe.

Przyszła mama może w czasie kilkunastu godzin zajęć (odbywających się raz lub dwa razy w tygodniu) uzupełnić informacje o metodach radzenia sobie z dolegliwościami ciążowymi, w jaki sposób najlepiej współpracować z położną w czasie porodu. Zajęcia obejmują także naukę pielęgnacji noworodka i techniki karmienia piersią.

Uczestniczka zajęć pozna także ćwiczenia gimnastyczne, tak przygotowane, aby nie zaszkodziły przyszłej mamie i jej dziecku, a zapewniły sprawność fizyczną i komfort życia. Dużo uwagi poświęca się także problemom psychologicznym i emocjonalnym w ciąży i po urodzeniu dziecka.