tarcza_SM_letniaZagubiony turysta dzięki pomocy strażników miejskich odnalazł swoją grupę wycieczkową. 80-letni obywatel Francji zagubił się w okolicach Rynku Starego Miasta.

Do strażników miejskich patrolujących Plac Krasińskich podszedł mężczyzna w wieku około 80 lat i poprosił o pomoc. Okazało się, że jest obywatelem Francji, który odłączył się od wycieczki. Starszy pan nie pamiętał adresu hotelu, w którym się zatrzymał oraz żadnego numeru kontaktowego do przewodnika lub innej osoby z wycieczki.

Strażnikom udało się ustalić, że zagubił się w okolicy Rynku Starego Miasta. Udali się tam wraz z zagubionym. W wyniku rozpytania w okolicznych restauracjach ustalono, że wycieczka oddaliła się w nieznanym kierunku około 30 minut wcześniej. Drogą radiową poproszono o sprawdzenie, czy nie było zgłoszenia zagubienia obywatela Francji w rejonie Starego Miasta. Ponadto strażnicy skontaktowali się z ambasadą Francji w Warszawie i powiadomili o zagubieniu się mężczyzny. W trakcie przejazdu do ambasady otrzymali informację, że na Placu Zamkowym oczekuje przewodnik wycieczki. W związku zaistniałymi okolicznościami poinformowano konsula ambasady, że zaginiony turysta zostanie odwieziony w rejon Starego Miasta, gdzie czeka już na niego osoba odpowiedzialna za wycieczkę.

Źródło: strazmiejska.waw.pl