materiały prasowe

Fundacja Maraton Warszawski zachęca wszystkich biegaczy do pomocy ofiarom działań wojennych prowadzonych w syryjskim Aleppo. Będą biegali dookoła Pałacu Kultury i Nauki.

29 stycznia fundacja organizuje wydarzenie #BiegamDobrze dla Aleppo w ramach inicjatywy „Warszawa dla Aleppo”, prowadzonej przez Ratusz. Uczestnicy będą biegali wokół Pałacu Kultury i Nauki w białych koszulkach. Bieg nie będzie miał charakteru wyścigu, ale każdy uczestnik otrzyma chip do pomiaru czasu.

„Chcemy wspólnie pokonać 3000 kilometrów, bo tyle właśnie dzieli Warszawę od Aleppo. Ten bieg będzie wyjątkowy i zapraszamy do wzięcia w nim udziału wszystkich, bez względu na kondycję sportową. Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, co przekłada się na sześć okrążeń wokół PKiN” – informują organizatorzy.

Podczas rejestracji do udziału w wydarzeniu każdy biegacz zakłada profil zbiórki, za pośrednictwem którego jego znajomi również będą mogli wspierać inicjatywę. „Wystarczy, że uzbierasz 100 zł, a otrzymasz wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostałeś obojętny” – zachęca fundacja.

Wszystkie zebrane przez biegaczy środki dofinansują pomoc dla mieszkańców Aleppo. Zapisy: http://pzupolmaratonwarszawski.com/dlaaleppo/