Pl. Powstańców Warszawy może przyjmować gości. Ławki, donice z roślinami i kosze na swoich miejscach – zakończyła się estetyzacja placu.

Posadzenie 2 800 roślin, ustawienie 120 kolorowych donic, 40 ławek i 20 koszy na śmieci oraz remont nawierzchni – to zakres prac przeprowadzonych w ramach estetyzacji Placu Powstańców Warszawy.

Na nowej nawierzchni ustawione są niebieskie, czerwone, pomarańczowe oraz białe donice, w których posadzono prawie 2 tys. krzewów i kwiatów. W zależności od koloru donicy znajduje się w niej inna odmiana krzewu, który otacza czerwona pelargonia bluszczolistna. I tak np. w białych i pomarańczowych zobaczymy derenia białego „Sibrinica”, czyli krzew o jaskrawych, czerwonych pędach ubarwionych najpiękniej na przełomie zimy i wiosny. Natomiast w niebieskich perukowca podolskiego o ciemnopurpurowych liściach i pierzastych owocostanach. Z kolei w pasie zieleni w pobliżu pomnika Napoleona Bonaparte rośnie 836 szt. tawuły japońskiej w różnych odmianach.

Roślinne kompozycje można podziwiać z 40 nowych ławek, które stanęły na placu. Wykonane są ze stali pomalowanej na czerwono oraz drewna świerkowego. Ławki zaprojektowano specjalnie dla tego miejsca.

Ponadto ZOM wyposażył plac w 20 żeliwnych koszy. Stworzono je na wzór reprezentacyjnych pojemników na odpady ustawionych wzdłuż Traktu Królewskiego. Opróżniane będą trzy razy dziennie.

Fot. Zarząd Oczyszczania Miasta