Piknik Rodzinno-Edukacyjny w Szpitalu na Karowej. Fot. mat. prasowy
Piknik Rodzinno-Edukacyjny w Szpitalu na Karowej. Fot. mat. prasowy

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej zaprasza na piknik ”Po zdrowie na Karową”.

Prawie stu ekspertów medycznych jednego z najlepszych szpitali w Warszawie spotkać  będzie można w trakcie pikniku rodzinnego na warszawskim Powiślu.

Odbędą się tam wykłady i warsztaty na temat zdrowia, a w ogrodach szpitala znajdą się strefy edukacyjne oraz liczne animacje dla dzieci.

Kiedy i gdzie?

  • W sobotę,
  • 15 czerwca,
  • od godziny 12:00 do 17:00
  • w Szpitalu Klinicznym im. ks. Anny Mazowieckiej

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Ewa Piotrowska, dyrektor Szpitala Karowa:

Profilaktyka to istotny element opieki zdrowotnej, dlatego chcemy pokazać i wytłumaczyć, jak dbać o swój organizm. Zapraszamy na nasze wydarzenie rodziny nie tylko z Warszawy, ale każdego, kto chce zdobyć wiedzę o profilaktyce i zdrowym stylu życia, a także odpowiednio przygotować się do narodzin dziecka. Każdy uczestnik dowie się czegoś ciekawego i pouczającego.

Placówka od lat posiada opinię najlepszej „porodówki” w mieście. Jej medycy w trakcie nadchodzącego wydarzenia chętnie podzielą się swoim doświadczeniem i wiedzą. Szpital dysponuje nowoczesnym sprzętem, dzięki któremu na co dzień zajmuje się m.in. leczeniem niepłodności, chorobami kobiecymi oraz najbardziej skomplikowanymi przypadkami chorób noworodków.

Na terenie ogrodu do dyspozycji gości będzie dostępnych ponad 20 lekarzy i 50 położnych, a także fizjoterapeuci, psychologowie, mikrobiolodzy i pielęgniarki, którzy będą opowiadać o profilaktyce zdrowotnej.

Robert Jarzębski, zastępca dyrektora ds. lecznictwa Szpitala Karowa:

Warto nas odwiedzić, bo to unikalna okazja, by zobaczyć blok porodowy, sale operacyjne oraz oddział położniczy. Przygotowaliśmy też warsztaty i wykłady prowadzone przez najlepszych specjalistów dotyczące tematów okołoporodowych i profilaktyki chorób kobiecych, a także uważności w ciele.

Dla dzieci przygotowano również zajęcia pokazowe, w tym zwiedzanie kolorowego laboratorium czy wykonywanie zabiegu laparoskopii na misiach.

Plakat pikniku Rodzinno-Edukacyjnego Szpitala Karowa. Fot. mat. prasowy
Szpitala Karowa.

Po zdrowie na wesoło

Wydarzenie jest kierowane do dziewczynek i kobiet w każdym wieku oraz całych rodzin. Szpital zaprasza nz piknik wszystkich, którzy chcą odpowiednio przygotować się do narodzin dziecka lub zdobyć wiedzę o profilaktyce i zdrowym stylu życia. Każdy uczestnik będzie mógł wynieść z pikniku coś ciekawego i wartościowego.

Podczas wydarzenia zostaną wręczone nagrody dla zwycięzców konkursu „Dziecko jest tego warte”, który był organizowany w ramach Tygodnia Promocji Karmienia Piersią.

Dla uczestników pikniku przygotowano również liczne atrakcje, w tym loterię z nagrodami – wygrać będzie można m.in. wózki od marki Cybex, bilety do kina Helios.

Piknik umili występ zespołu muzycznego „Nocna Strona Taktu”, lekcja medytacji prowadzona przez Andriy’a Shadiy’a ze studia jogi i medytacji Mantra House, oraz krótkie zajęcia z zumby i aerobiku. Na terenie pikniku znajdą się również foodtrucki.

Zdrowie na pierwszym miejscu

Personel Szpitala Karowa na co dzień leczy niepłodność, choroby kobiece oraz wita na świecie dziesiątki dzieci. Przyjmuje pacjentki z całej Polski, które chcą skorzystać wykwalifikowanej kadry medycznej, nowoczesnego sprzętu i kompleksowego podejścia do każdego problemu. Podczas Pikniku Rodzinno-Edukacyjnego Szpitala Karowa na terenie ogrodu do dyspozycji gości będzie dostępnych niemal stu ekspertów medycznych, którzy chętnie udzielą porad i spotkają się z zainteresowanymi. Odwiedzający będą mieli również unikalną okazję zobaczenia bloku porodowego, sali operacyjnej oraz oddziału położniczego a także wysłuchają wartościowych wykładów najlepszych specjalistów.

Do dyspozycji gości będą również różnorodne warsztaty: z profilaktyki dna miednicy, uważności w ciele, karmienia piersią i nie tylko! W warsztatach wezmą udział uczestnicy, którzy wcześniej wyrażą taką chęć. Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego warto skorzystać ze specjalnej zakładki na stronie szpitala i zapisać się na nie już dziś.

Zapisy na warsztaty:

QR-kod zapisów na warsztaty w Szpitalu Karowa. Fot. mat. prasowy

Coś dla dzieci i dorosłych

Piknik Rodzinno-Edukacyjny Szpitala Karowa to również wydarzenie rozrywkowe dla rodzin z dziećmi: pomalujemy sobie buźki, będziemy puszczać bańki mydlane. Ale na tym nie koniec! Dzieci skorzystają ze stoisk, na których m.in. odwiedzą kolorowe laboratorium, wykonają zabieg laparoskopii na misiach oraz będą mogły wziąć udział w organizowanych zabawach razem z rodzicami. Z kolei dorośli dowiedzą się jak zrozumieć noworodka i dbać o swoją miednicę oraz nauczą się wiązać nosidełka dla dzieci. Pełna rozpiska dotycząca wydarzenia i jego atrakcji jest dostępna na stronie szpitala.

Konkursy z nagrodami

Na gości Pikniku będą czekały również wspaniałe nagrody. Złoty Partner wydarzenia, firma Cybex zasponsorowała 3 wózki oraz 7 bujaczków dla małych dzieci, które będzie można zdobyć na piknikowej loterii, w której udział weźmie każdy, kto wypełni ankietę przy wejściu na piknik. W loterii będzie można wygrać też vouchery na dowolne seanse w kinie Helios.

Strefy sponsorów

Na terenie pikniku znajdą się także stoiska partnerów wydarzenia.
W strefie marki Cybex będzie można skorzystać z porad dotyczących wyboru wózka idealnego dla siebie oraz odpocząć na leżakach. Producent zapowiedział również dodatkowe konkursy z upominkami.

W strefie Kina Helios, będzie można spróbować szczęścia kręcąc kołem fortuny, by zdobyć nagrody od marki.

W ramach stoiska Fundacji Klub Innowatorów Dziecięcych Szpitali (KIDS) będzie można dowiedzieć się więcej o działalności fundacji oraz wesprzeć misję organizacji, którą jest odmienianie dziecięcych szpitali na lepsze.

Aktualne informacje na temat pikniku można znaleźć na stronie internetowej szpitala.

Patronat

Prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski
objął wydarzenie Patronatem Honorowym.

O szpitalu

Szpital Kliniczny im. ks. Anny Mazowieckiej przy ul. Karowej w Warszawie jest placówką publiczną działającą od 1912 roku. Szpital jest placówką najwyższego poziomu referencyjności, gdzie opiekę znajdą pacjentki z ciążą zdrową, powikłaną chorobami zdiagnozowanymi przed ciążą i w trakcie ciąży. Placówka zapewnia kompleksową opiekę medyczną w kilkunastu poradniach specjalistycznych nad matką i noworodkiem, a także nad kobietą w każdym wieku.