W ostatnią niedzielę miesiąca odbędą się dni otwarte na budowanej stacji II linii metra C11 Świętokrzyska. 

Przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej widać charakterystyczne szklane zadaszenia wejść do stacji II linii metra, zaś 20 metrów poniżej poziomu terenu nowa hala peronowa nabiera ostatecznego kształtu. Perony pierwszej i drugiej linii metra już połączono, zaś poziom -1 stacji C11 coraz bardziej przypomina pasaż handlowy i halę odpraw.

– 27 lipca warszawiacy po raz kolejny będą mogli przekonać się, jak wiele zmieniło się na budowie centralnego odcinka II linii metra – zapowiadają organizatorzy.

Podczas blisko godzinnej wycieczki zwiedzający wraz z przewodnikami przejdą podziemnymi korytarzami nowej stacji. Zejdą do hali peronowej, gdzie trwa montaż żółtej konstrukcji podwieszanego sufitu, przejdą przez halę odpraw, w której pojawiły się już pierwsze kamienne płyty. Na stacji zamontowane zostały wszystkie schody ruchome. To już ostatni moment, w którym wnętrza obiektu wraz z obszerną galerią handlową można zobaczyć w stanie surowym.

Podobnie jak podczas wcześniejszych edycji Dni Otwartych, by wziąć udział w zwiedzaniu stacji należy się wcześniej zarejestrować. Rejestracja rozpocznie się 16 lipca (środa) o godz. 9 i będzie trwała do wyczerpania miejsc. Stacja Świętokrzyska udostępniona będzie w tym dniu dla zwiedzających w godz. 9-18. Więcej informacji o sposobie rejestracji znajduje się na stronie Metra Warszawskiego.