Policjanci z metra zatrzymali 42-letniego Andrzeja W. podczas kradzieży biletów z biletomatu. Wpadł w momencie wyjmowania biletów z zablokowanego podajnika.

Jeden z patroli na stacji metra Centrum zauważył w okolicy biletomatów podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Na widok mundurowanych policjantów ten zaczął się chaotycznie rozglądać. Policjanci postanowili poczekać na rozwój sytuacji.

Gdy mężczyzna uznał, że policjanci stracili go z oczu, odblokował zatkany przez siebie podajnik i wyjął z niego kilkanaście biletów. W tym momencie za jego plecami stali już mundurowi. Przy zatrzymanym mieszkańcu Radomia znaleziono narzędzie służące do wyciągania biletów, woreczek do zatykania podajnika, 60 biletów oraz około 300 zł.

Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przekazany do Komendy Rejonowej Policji Warszawa I na ul. Wilczej 2. Policjanci apelują do pasażerów, którzy zauważą zaklejony biletomat, aby dzwonili do Centrum Obsługi Klienta (22 656 41 00, na infolinię 194 84) lub bezpośrednio do Komisariatu Policji Metra Warszawskiego (22 655 8010).