fot. Pixabay.com

Śródmiejscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój. Jak wynika z relacji pokrzywdzonego, 49-letni Dariusz M. i 44-letni Paweł W. zaatakowali go, obezwładnili, po czym zabrali mu pieniądze, telefon oraz inne przedmioty, które miał przy sobie.

Zaczęło się od przypadkowego spotkania późnym wieczorem nieopodal sklepu monopolowego. Pokrzywdzony zaproponował nieznanym sobie mężczyznom wspólne wypicie alkoholu. Kupił w sklepie alkohol, po czym cała czwórka poszła do jednej z kamienic, gdzie na klatce schodowej go pili.

Po pewnym czasie, gdy pokrzywdzony przysnął na schodach został zaatakowany. Mężczyźni obezwładnili go, dusząc i zakrywając usta, żeby nie krzyczał. Napastnicy zabrali swojej ofierze telefon, 700 złotych, dokumenty oraz klucze od mieszkania, po czym uciekli.

Kilka dni po zdarzeniu policjanci zatrzymali dwie z trzech podejrzewanych o to przestępstwo osób. 49-letniemu Dariuszowi M. i 44-letniemu Pawłowi W. za rozbój zgodnie z kodeksem karnym grozi teraz do 12 lat pozbawienia wolności. Sąd na wniosek śledczych podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące. Jak twierdzą policjanci prowadzący tę sprawę, zatrzymanie trzeciego ze sprawców to już tyko kwestia czasu.