Rusza drugi cykl otwartych debat społecznych z zakresu bezpieczeństwa w stolicy. O Śródmieściu dyskutować będziemy 29 września.

– Dzięki cyklowi debat o bezpieczeństwie będziemy mogli dokładniej poznać potrzeby warszawiaków w tym zakresie. Chciałabym, aby wszyscy mieszkańcy naszego miasta czuli się bezpiecznie, a także mieli świadomość, że mają wpływ na stan bezpieczeństwa w swojej okolicy – mówi prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Debaty będą służyć podsumowaniu efektów działań z poprzedniego roku, a także umożliwią weryfikację problemów zgłoszonych przez mieszkańców poszczególnych dzielnic. Ubiegłoroczne spotkania z przedstawicielami miasta, województwa i służb cieszyły się dużym zainteresowaniem mieszkańców, udział w nich wzięło 2800 osób.

Debata o bezpieczeństwie w Śródmieściu odbędzie się 29 września (środa) o godz. 18.

W jej trakcie warszawiacy dowiedzą się jak władze Mazowsza, Warszawy oraz służby dbają o bezpieczeństwo i z jakimi problemami stykają się najczęściej. Mieszkańcy będą mogli zadawać pytania z zakresu bezpieczeństwa w dzielnicach, jak również przedstawić swoje pomysły na jego poprawę.

Debaty, tak jak spotkania zeszłoroczne, będą tłumaczone na bieżąco na język migowy, a także będzie można je oglądać dzięki transmisji online za pośrednictwem strony internetowej www.bezpieczna.um.warszawa.pl.