Od lutego ze Śródmieścia dojedziemy nową linią autobusową na Gocławek. 

W związku z wybudowaniem przystanku we wschodniej części ul. Nowaka-Jeziorańskiego, od 1 lutego (niedziela) uruchomiona zostanie linia autobusowa – 151.

Będzie kursowała na trasie: Rechniewskiego – Nowaka-Jeziorańskiego – Poligonowa – Ostrobramska – al. Stanów Zjednoczonych – most Łazienkowski – al. Armii Ludowej – Waryńskiego – Metro Politechnika (powrót: Waryńskiego – pl. Konstytucji – Waryńskiego).

Po drugiej stronie Wisły uruchomione zostaną także nowe przystanki: Nowaka-Jeziorańskiego 02 oraz Rechniewskiego 01 i 02.

Historia linii 151

Po raz pierwszy „151” została wydzielona z linii 141 w 1960 roku. Kursowała wówczas z pętli Dworzec Południowy przez al. Wilanowską do pętli Wilanów. W 1992 roku została zawieszona. Wróciła w 1999 roku w wyniku przekształcenia linii przyspieszonej 501 (Emilii Plater – Gocław) w zwykłą, którą skierowano wówczas na trasę z Emilii Plater przez Aleje Jerozolimskie, Aleje Ujazdowskie, al. Armii Ludowej, Most Łazienkowski, Wał Miedzeszyński, Zwycięzców, Saską, Egipską i Bora-Komorowskiego do pętli Gocław. W latach 2006 i 2007 jej trasa była korygowana, ale w 2013 roku w związku z ogłoszonym przez Zarząd Transportu Miejskiego projektem racjonalizacji tras, wynikającym z konieczności wprowadzenia oszczędności, linia po raz kolejny została zlikwidowana.

Źródło: ZTM, warszawa.wikia.com