1-53366Czterech mężczyzn podejrzanych o pobicie przechodniów jest już w rękach policji. Do napadów doszło w centrum miasta.

W nocy z 28 na 29 marca w centrum miasta, przed jednym z pubów, agresywna grupa młodych osób idąca chodnikiem, bez powodu zaatakowała mężczyznę stojącego przed lokalem wraz ze swoją dziewczyną i znajomymi. Napastnicy rzucili się na swoją ofiarę bijąc ją pięściami i kopiąc po całym ciele. Jeden z mężczyzn, wykorzystując zamieszanie, zabrał z chodnika większość urodzinowych prezentów należących do dziewczyny pobitego mężczyzny.

Z ustaleń policji wynika, że do podobnych zdarzeń doszło w innych miejscach na terenie dzielnicy. Ta sama grupa agresywnych osób zaczepiła, a następnie pobiła kolejnych trzech przypadkowych przechodniów. Potwierdzają to zeznania pokrzywdzonych, świadków oraz nagrania z kamer monitoringu zabezpieczone przez policjantów.

19-letni Damian B., 18-letni Jakub Ł. i 26-letni Damian K. usłyszeli zarzut pobicia o charakterze chuligańskim. Grozi im do trzech lat więzienia. 17-letni Patryk Z. usłyszał ponadto zarzut kradzieży, za co kodeks przewiduje do pięciu lat więzienia.

Źródło: policja.waw.pl