Urząd miasta

Dopiero pod koniec tygodnia będzie wiadomo, jak bardzo zniszczony jest most Łazienkowski po sobotnim pożarze. Do tego czasu obowiązywać będą objazdy.

W związku z akcją gaśniczą pomostu technicznego podwieszonego pod mostem Łazienkowskim przeprawa została wyłączona z ruchu do odwołania. Nieczynne są estakady prowadzące z prawego brzegu Wisły do centrum oraz z lewego brzegu Wisły na Pragę. Można natomiast zjechać z Trasy Łazienkowskiej w kierunku Wilanowa i Gdańska (przy Torwarze), na prawym brzegu Wisły zaś można zjechać na Puławy i w kierunku Stadionu Narodowego.

‒ Nie wiadomo, jak długo potrwają utrudnienia, ponieważ nie wiemy, jak duże są zniszczenia – mówi rzecznik Ratusza Bartosz Milczarczyk. ‒ Poprosiliśmy o ekspertyzę w tej sprawie. Będzie gotowa
w czwartek lub piątek.

Od dziś autobusy linii 138, 141, 143, 151, 182, 188, 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25 będą kursowały trasami zmienionymi przez most Poniatowskiego. Autobusy linii 143 i 151 po stronie śródmiejskiej będą kończyły i zaczynały kursy na przystanku Dworzec Centralny, a autobusy linii 411, 502 i 514 będą kończyły kursy przy Dworcu Centralnym i zaczynały na przystanku Centrum. Zostanie uruchomiona dodatkowa linia tramwajowa 77 obsługująca trasę Wiatraczna – most Poniatowskiego – plac Narutowicza.

Pożar wybuchł w sobotę po godz. 17. Akcja gaśnicza trwała 12 godzin. Zarząd Dróg Miejskich poinformował, że ze wstępnych ustaleń wynika, iż pomost techniczny zajął się od pożaru desek z rozbiórki pomostu technicznego, które były składowane na placu budowy. Deski pomostu były wymieniane na elementy stalowe.

Autor: AJ