Od wtorku (24 lutego) nie zapłacimy za parkowanie przy pomocy Warszawskiej Karty Miejskiej. Niewykorzystane do tego dnia pieniądze będzie można odzyskać. 

W związku z montażem nowych parkomatów Zarząd Dróg Miejskich wycofuje możliwość płacenia przy pomocy Warszawskiej Karty Miejskiej za parkowanie. Nowe urządzenia tej formy płatności nie akceptują. Od 9 marca (poniedziałek) w Punktach Obsługi Pasażera Zarządu Transportu Miejskiego będzie można otrzymać zwrot pieniędzy niewykorzystanych na opłacenie za parkowanie.

Z decyzji o likwidacji tej formy płatności ZDM tłumaczy się malejącym zainteresowanie kierowców płaceniem w ten sposób (w latach 2009 – 2012 zmalało z 17 do 11 proc.). Kolejny spadek zanotowano po zamontowaniu nowych parkomatów w listopadzie 2012 r. Porównując okres od kwietnia do października 2012, do analogicznego okresu rok później, spadek liczby płatności Warszawską Kartą Miejską wyniósł prawie 45 procent – informuje ZDM.

W nowych urządzeniach będzie można płacić zarówno gotówką, jak i wszystkimi kartami bankowymi oraz przy pomocy telefonu komórkowego. Można w nich także dokonywać płatności za pomocą bankowych kart płatniczych niewymagających zatwierdzania transakcji kodem PIN (chipowych i zbliżeniowych poprzez system płatności PayPass i payWave).

Aktualnie trwa wymiana 1450 starych parkomatów na nowe.