Szczytno - Gran Turismo Polonia 2022. Fot. Arkadiusz Leska
Szczytno - Gran Turismo Polonia 2022. Fot. Arkadiusz Leska

Dziś na Śródmieście zawita kawalkada ponad sto wybitnie luksusowych samochodów osobowych.

 
Gran Turismo to impreza promocyjna, której pomysłodawcą i głównym organizatorem od 2002 roku jest Peter Ternström, Szwed, autor książek i przewodników turystycznych, felietonista pilot i miłośnik lotnictwa.

W bieżącym roku impreza zagościła w Polsce.
Trasa roku 2022 to:

Sopot – Mikołajki – Warszawa – Łódź – Poznań

Pierwszym miastem w jakim dokonywana była prezentacja pojazdów było Szczytno. Po przejeździe uroczymi mazurskimi drogami samochody stanęły 7 lipca o godzinie 13:00 na Placu Juranda, tak by mieszkańcy mogli podziwiać te niezwykłe maszyny.

Dziś trasa wiedzie z Mikołajek przez Ostrów Mazowiecką, gdzie uczestnicy zjedzą obiad, do Warszawy. Uczestnicy zatrzymają się w Hotelu Sofitel Victoria, w którego okolicy zaparkują swoje maszyny.

Plan dnia jest taki:

  • 09:00 – Śniadanie
  • 10:00 – Opuszczenie hotelu w Mikołajkach
  • 12:00 – Lunch i impreza okolicznościowa w Ostrowie Mazowieckiej
  • 14:30 – Dalszy przejazd
  • 16:00 – Przyjazd do Warszawy – baza w Hotelu Sofitel Victoria
  • 19:00 – Drink w hotelowym barze
  • 20:00 – Kolacja w Klubie Selavi przy pl. Małachowskiego
  • 23:00 – Kontynuacja wieczoru w Klubie Selavi

Następnego dnia (9 lipca) ekipa Grand Turismo pojedzie do Łodzi, w niedzielę do Poznania, by w poniedziałek pojeździć na Torze Poznań. W tym mieście zakończy się tegoroczna wyprawa luksusowych samochodów i ich użytkowników.

W miastach, które odwiedzają luksusowi turyści pobytom towarzyszą różne atrakcje.
Prócz możliwości obejrzenia i sfotografowania takich pojazdów jak DeLorean DMC-12, Porsche 9FF, Lexus LFA, Ferrari 296 GTP, różne modele marek Porsche, Ferrari, Lamborghini, McLaren czy Maserati, organizatorzy zapewniają dodatkowe atrakcje.

W Szczytnie były to zlot zabytkowych aut, pokaz ratownictwa drogowego, symulator dachowania, strefa malucha i chillout, a także stoiska promocyjne WSPol Szczytno, KPP Szczytno oraz urzędu miasta Szczytno.

Udział w tej imprezie do tanich nie należy. Koszt uczestnictwa to około 30000 Euro. Chętny musi mieć również rekomendację osoby wprowadzającej.

Jednak dla pasjonatów super aut to niecodzienna gratka by zobaczyć taką ich