27 lipca (piątek) o godz. 22 rozpoczną się prace na ul. Słomińskiego. Potrwają do 30 lipca (poniedziałek) do godz. 4. Remont obejmie odcinek od mostu do dworca kolejowego.

W czasie prac zamknięta dla ruchu będzie północna jezdnia ul. Słomińskiego od ronda Starzyńskiego – na most nie będzie można wjechać ani z ronda, ani estakadami z ul. Starzyńskiego, ponieważ dalej kierowcy nie mieliby możliwości zjechania z mostu. Nie będzie możliwości zawrócenia przez torowisko tramwajowe na wysokości ul. Międzyparkowej. Utrzymany będzie natomiast dojazd do Dworca Gdańskiego. Na wysokości ul. Dawidowskiego uruchomiona zostanie możliwość skrętu w lewo z ul. Słomińskiego (jadąc od ronda Zgrupowania AK „Radosław”) na teren dworca.

Możliwy będzie także wyjazd jednym pasem na jezdnię w kierunku centrum. Objazdy zamkniętej jezdni zostaną poprowadzone ulicami: Jagiellońska – most Grota-Roweckiego – Trasa AK – Słowackiego – ks. Popiełuszki – al. Jana Pawła II; Jagiellońska – al. Solidarności – most Śląsko-Dąbrowski – al. Solidarności – al. Jana Pawła II; Wybrzeże Helskie – Wybrzeże Szczecińskie – most Świętokrzyski – Zajęcza (w przeciwnym kierunku ul. Tamka).