„Książę Niedźwiedź” – to tytuł legendy, która w tym sezonie będzie wyświetlana na ekranie wodnym w Multimedialnym Parku Fontann. Historia o miłości będzie się przeplatać ze spektakularnym tańcem fontann w rytm muzyki i w otoczeniu barwnych laserów. Pokazy specjalne odbędą się 1, 2 i 3 maja o godz. 21.

– Warszawiacy i turyści już po raz ósmy będą mogli oglądać pokazy na Podzamczu – mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent stolicy – Co roku prezentowana jest tam inna opowieść nawiązująca do ważnych rocznic lub do historii Warszawy i jej legend.

W ubiegłych latach bohaterami pokazów był Bazyliszek, Złota Kaczka oraz syreny. Tegoroczny spektakl pod tytułem „Książę Niedźwiedź” to adaptacja warszawskiej legendy o księciu mazowieckim, który wiedziony miłością do pięknej mieszczki przełamuje swoją nieśmiałość, aby wyznać jej uczucie. Niestety serce dziewczyny nie jest przeznaczone dla niego i cała historia kończy się…

– W tym roku dla naszych widzów mamy dodatkowe atrakcje. Legenda „Książę Niedźwiedź” zainspirowała nas do nawiązania współpracy z Muzeum Warszawy, z którym wspólnie tworzymy mapę tropem warszawskich niedźwiedzi i wytyczymy nową trasę turystyczną – mówi Andrzej Matusiak, dyrektor Stołecznej Estrady. – Dodatkowo, aby przybliżyć warszawiakom tę zapomnianą legendę, w dniu inauguracji zapraszamy na grę miejską, która rozpocznie się przy kolumnie Zygmunta i śladem niedźwiedzi zejdzie na premierowy pokaz do Multimedialnego Parku Fontann, gdzie po obejrzeniu legendy wyłonimy zwycięzcę.

W Multimedialnym Parku Fontann nie zabraknie również akcentu związanego z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji został przygotowany film, który pojawi się na ekranie wodnym jako element pokazu.

Pokazy w Multimedialnym Parku Fontann to już stały punkt programu letnich weekendowych wieczorów w Warszawie. Spektakle wyświetlane na ekranie wodnym co roku przyciągają tłumy warszawiaków oraz polskich i zagranicznych turystów. W zeszłym sezonie widownia liczyła około miliona osób.

Program pokazów w Multimedialnym Parku Fontann:

Multimedialny Park Fontann znajduje się na Podzamczu na skwerze 1 Dywizji Pancernej WP pomiędzy ulicami Boleść, Wybrzeże Gdańskie, Sanguszki i Rybaki na Nowym Mieście.

Godz. 8.30 – uruchomienie fontann.

Godz. 22.30 – zakończenie pracy fontann.

Widowisko multimedialne

1, 2, 3 maja (wtorek, środa czwartek), godz. 21.00,

4, 5 maja (piątek, sobota), godz. 21.00,

Od 11 maja do 11 sierpnia (w piątki i soboty), godz. 21.30,

Od 17 sierpnia do 29 września (w piątki i soboty), godz. 21.00.

Wstęp wolny.

Informacje techniczne na temat Multimedialnego Parku Fontann:

• fontanna główna zajmuje powierzchnię 2200 m²,

• 2 fontanny liniowe zajmują powierzchnię łączną 600 m²,

• fontanny dla dzieci zajmują powierzchnię 140 m²,

• 367 dysz wodnych (w tym 227 sterowanych cyfrowo), z których tryska jednocześnie nawet 30tysięcy litrów wody na minutę,

• 295 reflektorów LED RGB. Każdy z nich daje możliwości uzyskania 16 milionów barw,

• ekran z rozpylonej wody, który wykorzystywany jest do wyświetlania obrazów i animacji,

• łączna powierzchnia lustra wody zespołu fontann wynosi 2850 m2 i mieści się w nich ok. 800 m3 wody.