Butiki zamiast kubików i nowa antresola – tak ma wyglądać hala główna Dworca Centralnego po estetyzacji. Prace już ruszyły.

Największe zmiany czekają halę główną, gdzie zamiast dotychczasowych szklanych kubików pojawią się nowe lokale. Powstanie również antresola, na którą będzie można dotrzeć schodami ruchomymi. Podróżni zyskają w ten sposób dodatkową przestrzeń do oczekiwania na pociąg.

Prace modernizacyjne trwają. Wygrodzenia pojawiły się m.in. na środku hali głównej, Ta część pozostanie niedostępna dla podróżnych aż do zakończenia inwestycji. Wykonawca realizuje tam także prace związane z budową antresoli.

Zmiany czekają także nieremontowaną dotychczas galerię zachodnią wraz z dojściem do stacji WKD Śródmieście, a także część północnej, które wyglądem zostaną dostosowane do pozostałych przejść podziemnych. Dodatkowo, lokale na galerii zachodniej zostaną przeniesione na jedną stronę, co pozwoli na uzyskanie większej przestrzeni w podziemnych korytarzach. Polskie Koleje Państwowe podkreślają, że te prace na żadnym etapie inwestycji nie będą wymagały zawieszenia ruchu pasażerskiego w tej części dworca.

Pierwszy etap robót zakończy się w maju, a cała estetyzacja w czwartym kwartale tego roku. W dalszej kolejności wykonawca będzie realizował prace przy zewnętrznych częściach hali głównej, gdzie mają pojawić się nowe lokale komercyjne. Kontynuowane będą także roboty w galeriach podziemnych (po przeciwnej stronie).

Źródło: materiały prasowe.