Na liczne wnioski mieszkańców Powiśla zwracam się z prośbą o to, aby jeden z dwóch autobusów jadących Tamką (105, 102) został poprowadzony dalej prosto ul. Świętokrzyską i wracał na dotychczasową trasę na przykład na wysokości ul. Emilii Plater – napisała w interpelacji miejska radna Aleksandra Sheybal-Rostek.

Jak tłumaczy radna, obecnie obydwa autobusy jadą dokładnie tak samo, skręcając z ul. Świętokrzyskiej w Krakowskie Przedmieście. Argumentem za tym, aby nie jechały ul. Świętokrzyską, dotychczas było „dublowanie” II linii metra. „Tymczasem dla mieszkańców Powiśla, którzy nie wybierają się na drugi koniec Warszawy, a jedynie jadą „na górę” do centrum, brak autobusu na ul. Świętokrzyskiej to ogromne utrudnienie. Stacja metra jest daleko od domów mieszkalnych, co sprawia, że osoby starsze nie są w stanie tam dotrzeć. Czas takiego spaceru jest dłuższy niż piesza wędrówka Tamką w górę” – napisała radna.

Na odpowiedź na interpelację prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz ma 21 dni. „Przegląd Śródmiejski” będzie śledził tę sprawę.