Trwa sezon remontowy w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Na Paluchu”. Prace idą pełną parą.

Podpisano umowę na remont 24 boksów w rejonie 12 (18 boksów) i rejonie 11 (6 boksów). Prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu. Jak informują władze schroniska, 10 bud jest już wyremontowanych – są one wymieniane w miejsce zniszczonych.

– Przygotowujemy się do zawiezienia kolejnej partii bud do remontu – zapowiada dyrektor schroniska Wanda Dejnarowicz.

Jest już gotowy projekt myjni dla zwierząt z suszarką. Jedna myjnia funkcjonuje już w szpitalu od trzech lat. W szpitalu wyremontowany został również dach. Na ukończeniu jest również remont siedmiu boksów dla psiaków pod opieka behawiorysty.

Prowadzone są też prace na bieżąco, m.in. koszenie trawy, czyszczenie rowów retencyjnych. Po ulewach z rowów trzeba wypompowywać wodę. Czyszczona jest też kanalizacja w kocim szpitalu, azylu 1 i azylu 2 oraz w pomieszczeniach socjalnych. Schronisko przygotowuje się do odnowienia zadaszenia i wystaw przy wejściu do obiektu.

Testowane jest też gotowanie karmy dla staruszków, potrzebna jest ona również w lecie.

Wykonano kolejne 60 wizytówek dla psów i kotów mieszkających w schronisku, ustalono też termin kolejnego egzaminu dla wolontariuszy. – Zaproszone zostały wszystkie aktualnie oczekujące osoby – na dzień dzisiejszy brak jest nowych, oczekujących zgłoszeń – opisuje dyrektor Dejnarowicz.