Kiedy mieszkańcy wprowadzą się do apartamentowca?

Nowi właściciele niedokończonego apartamentowca Złota 44 planują otworzyć w nim przedszkole i go umyć. Ale nie tylko…

W sierpniu 2014 nowym inwestorem „Żagla” przy ul. Złotej 44 został amerykański fundusz nieruchomościowy Amstar. Mniejszościowym udziałowcem jest polska spółka BBI Development.

Zdecydowali oni, że w apartamentowcu powstanie sala kinowa, bar, basen i przedszkole. Z przeprowadzonych przez firmę badań wynika, że kupnem mieszkań zainteresowani są klienci w wieku 40 – 49 lat, z dziećmi w wieku przedszkolnym.

– 8. piętro o powierzchni 1,4 tys. mkw. wraz z tarasem zostanie przeznaczone na przyjemności – mówi w rozmowie z Eurobuild CEE Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development. – Znajdą się tam: basen pełnowymiarowy, sauny, małe przedszkole, bar, sala kinowa i sala konferencyjna. Wszystko tylko dla mieszkańców – dodaje.

Nowi właściciele chcą  dokończyć inwestycję. Pierwszymi pracami ma być umycie elewacji wieżowca. Natomiast w marcu 2015 roku wznowiona zostanie sprzedaż apartamentów. A jakie będą ceny?

– Na pewno będzie to cena w górnych graniacach występujących na rynku. Ale nie poza rynkiem, to jest zła strategia – tłumaczy dla Eurobuild CEE wiceprezes Rafał Szczepański.

Zdaniem wiceprezesa w święta w 2016 roku „powinny zaświecić się lampki na choinkach lokatorów”.

Źródło: Eurobuild CEE