12. PZU Półmaraton Warszawski przebiegnie ulicami Warszawy w niedzielę 26 marca w godz. 10–14. Planowane są zmiany w ruchu drogowym i komunikacji miejskiej.

Na czas imprezy biegowej częściowo wyłączonych z ruchu będzie kilkanaście ulic, m.in.: Al. Ujazdowskie, most Świętokrzyski, ul. Starzyńskiego i most Gdański. Start i meta biegu znajdą się na pl. Teatralnym. Ze względu na montaż sceny od piątku, 24 marca od godz. 0.01 do niedzieli, 26 marca do godz. 24.00 plac będzie wyłączony z ruchu i parkowania. Natomiast od soboty, 25 marca od godz. 12.00 do niedzieli, 27 marca do godz. 18.00 w niedzielę zamknięte dla ruchu i parkowania będą ulice Senatorska (na odcinku od ul. Moliera do Wierzbowej), Wierzbowa i gen. M. Tokarzewskiego-Karaszewicza.

Uczestnicy 12. PZU Półmaratonu Warszawskiego wystartują o godz. 10.00 z ul. Senatorskiej. Trasa biegu prowadzi ulicami: Senatorska, Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie, Belwederska, Gagarina, Podchorążych, Łazienki Królewskie, Agrykola, Myśliwiecka, Rozbrat, Ludna, Solec, Tamka, Most Świętokrzyski, Wybrzeże Szczecińskie, Sokola, Zamoyskiego, Jagiellońska, Okrzei, Wybrzeże Helskie, Ratuszowa, Namysłowska, Starzyńskiego, Most Gdański, Słomińskiego, Międzyparkowa, Konwiktorska, Bonifraterska, pl. Krasińskich, Miodowa, Senatorska.

Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice:

· ulice Nowy Świat, pl. Trzech Krzyży, Al. Ujazdowskie i Belwederska (jezdnie wschodnie, czyli w kierunku centrum) będą zamknięte od godz. 9.30 do 11.30. W Al. Ujazdowskich (od pl. Trzech Krzyży do ul. Bagatela) utrzymany będzie ruch samochodowy w kierunku Wilanowa,

· ul. J. Gagrina będzie przejezdna w obu kierunkach,

· ulice Ludna, Solec i Tamka będą zamknięte w godz. 10.00 – 12.20,

· Most Świętokrzyski (tylko jezdnia południowa – w stronę Pragi) zostanie zamknięty w godz. 10.00 – 12.30 (zamknięty przejazd poprzeczny w ciągu ul. Wybrzeże Kościuszkowskie na wysokości mostu, ale możliwy będzie skręt w ul. Zajęczą),

· ul. Wybrzeże Helskie zamknięta w godz. 10.00 – 13:30 (uwaga – po przebiegnięciu kolumny biegu ulica będzie sukcesywnie otwierana z możliwością wyjazdu w stronę Mostu Gdańskiego ulic Ratuszowej i ks. I. Kłopotowskiego),

· na ciągu ul. S. Starzyńskiego – Most Gdański – ul. Z. Słomińskiego zamknięta będzie jezdnia w kierunku Pragi w godz. 10.20-13.40. Ruch od strony Pragi będzie utrzymany bez zakłóceń przez cały czas. Kolumna zawodników przebiegnie estakadą nad Rondem S. Starzyńskiego, ruch na skrzyżowaniu z ul. Jagiellońską będzie się odbywał bez zakłóceń (z wyjątkiem braku możliwości skrętu z ronda w kierunku Bródna).

Dodatkowo w niedzielę, 26 marca zakaz parkowania będzie obowiązywał na Pasażu W. Niżyńskiego, ul. Myśliwieckiej (w rejonie kanału Piaseczyńskiego) i ul. Dobrej (odcinek Tamka – J. Smulikowskiego).