Zarząd Transportu Miejskiego przygotował listę linii autobusowych, które pojadą odbudowaną przeprawą.

Na otwarcie mostu po pożarze ze zniecierpliwieniem czekali zarówno kierowcy, jak i pasażerowie komunikacji miejskiej. Warto, wobec tego, się zapoznać z listą zmian tras linii autobusowych, które przywrócił ZTM.

Linia 138  będzie jeździła ulicami: Francuską, Zwycięzców, Wałem Miedzeszyńskim i przez most Łazienkowski. Ma kursować co 10–15 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza szczytem i w święto.

Linia 141 ponownie będzie kursowała przez most Łazienkowski. Autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 10 minut w godzinach szczytu i co kwadrans poza godzinami szczytu i w dni świąteczne.

Linia 143 pojedzie przez most do GUS-u. Ma kursować co 10 minut w szczycie i co kwadrans poza szczytem oraz w święta.

Linia 151 wróci na trasę prowadzącą do stacji metra Politechnika. Częstotliwość kursowania – co 12 minut w godzinach szczytu i co 20 minut poza godzinami szczytu oraz w święto.

Na swoją starą trasę wróci również linia 182. Autobusy będą kursowały co 5–6 minut w godzinach szczytu oraz co 10  minut poza szczytem i co 20  minut w święta.

Linia 188 będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. Autobusy będą jeździły z częstotliwością co 10–15 minut w szczycie oraz co 20 minut poza szczytem i w dni świąteczne.

Linia 411 również wróci na swoją starą trasę. W kursach ze Starej Miłosny autobusy będą odjeżdżały z przystanków co pół godziny w szczycie i poza szczytem. Przywrócone zostaną również szczytowe kursy skrócone na trasie: Gocław – Metro Politechnika. Na odcinku między Gocławiem a metrem częstotliwość kursowania linii będzie wynosiła 10 minut.

Obecnie linia 502 ze Starej Miłosny dociera do stacji metra Stadion Narodowy. Trasa zostanie jednak wydłużona i autobusy znów przez most Łazienkowski będą docierały do stacji metra Politechnika. Linia będzie kursowała w godzinach szczytu co kwadrans. Poza godzinami szczytu i w święta co pół godziny.

Linia 514 po otwarciu mostu wróci na swoją trasę do stacji metra Politechnika. Autobus będzie kursował z częstotliwością co 30 minut w szczycie, poza szczytem i w święta.

Linia 520 będzie kursowała prosto przez most Łazienkowski. W godzinach szczytu autobusy będą podjeżdżały na przystanki co 8 minut, a poza szczytem i w święta co 10 minut.

Linia 523 będzie docierała jak obecnie do Starego Bemowa, ale już przez most Łazienkowski. Częstotliwość – co 5–6 minut w godzinach szczytu oraz co 10 minut poza szczytem i w święta.

Linia 525 również będzie kursowała przez most Łazienkowski. Będzie jeździć co 12 minut w godzinach szczytu, co 15 minut poza szczytem oraz co 20 minut w święta.

Utrzymane zostanie kursowanie linii E-1, która nadal będzie dowoziła mieszkańców Gocławia do stacji metra Stadion Narodowy. Będzie kursowała tylko w godzinach szczytu co 10 minut.