OLYMPUS DIGITAL CAMERAObywatel Gambii posługując się fałszywym, holenderskim paszportem próbował wypłacić ponad 30 tys. euro pochodzące z przestępstwa.

Mężczyzna został złapany na gorącym uczynku. Mężczyzna chciał wypłacić środki finansowe posługując się fałszywym, holenderskim paszportem. Gotówka na to konto trafiła z rachunku firmy, która dokonując przelewu nie zdawała sobie sprawy, że jej pieniądze na skutek ingerencji hakera zmieniły adresata.

Na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli również gotówkę w polskiej i obcej walucie. W trakcie prowadzonych czynności procesowych ustalono, że kilka dni wcześniej 30-latek był zatrzymywany przez policjantów z Ochoty, w związku z identyczną sprawą w innym banku. Wtedy próbował wypłacić pieniądze posługując się własnym paszportem.

Obywatel Gambii usłyszał już zarzut z art.291 kodeksu karnego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śródmiejskiej prokuratury sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-latka na trzy  miesiące.

Źródło: policja.waw.pl