Od soboty al. Jana Pawła II nie będą kursować tramwaje. Zamknięty będzie odcinek pomiędzy al. Solidarności, a ul. Nowowiejską.

W sobotę rozpoczną się prace związane z modernizacją torowiska tramwajowego w al. Jana Pawła II. Wyłączone z ruchu będą skrajne lewe pasy obydwu jezdni al. Jana Pawła II pomiędzy Rondem ONZ i ul. Sienną, kierowcy będą mieli do dyspozycji po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

W tym miejscu budowniczowie II linii metra będą remontowali znajdujące się na terenie ich placu budowy tory tramwajowe i platformy przystankowe. W tym samym czasie Tramwaje Warszawskie będą remontowały torowisko przy Dworcu Centralnym. Te prace zawężą po jednym pasie (lewe pasy) obydwie jezdnie al. Jana Pawła II pomiędzy ul. Chmielną a Al. Jerozolimskimi.

Warto pamiętać, że prace związane z remontem dylatacji Dworca Centralnego spowodowały wcześniej wyłączenie z ruchu prawego pasa jezdni al. Jana Pawła II w kierunku Mokotowa przed skrzyżowaniem z Al. Jerozolimskimi. W rezultacie kierowcy będą mieli w tym miejscu dwa pasy ruchu, ale utrzymana będzie możliwość jazdy prosto oraz skrętu w obydwu kierunkach w Al. Jerozolimskie. Prace związane z remontem torowiska tramwajowego potrwają do 10 sierpnia.

Od 28 czerwca do 10 sierpnia tramwaje nie będą kursowały al. Jana Pawła II i al. Niepodległości na odcinku al. Solidarności – ul. Nowowiejska. Linie 10, 17, 33, 37 i 47 zostanie zawieszone.

Tramwaje linii 14 będą jeździły na trasie wydłużonej Banacha – Wyścigi. Zostaną uruchomione linie zastępcze: 70 (Os. Górczewska – Twardowska), 71 (Cm. Wolski – Metro Młociny), 73 (Metro Młociny – Służewiec) i Z-3 (CH Arkadia – Metro Pole Mokotowskie).