Indywidualne doradztwo z ekspertami, profesjonalne warsztaty i mentoring biznesowy – Warszawa zaprasza początkujących przedsiębiorców, zainteresowanych rozwojem firmy oraz osoby planujące założenie własnej działalności do udziału w miejskim programie doradczo-szkoleniowym.

W ramach kolejnej edycji projektu #Academy_Smolna, zrealizowanych zostanie ponad 600 godzin doradztwa, 150 godzin mentoringu i 60 godzin warsztatów biznesowych. Spotkania wspierające rozwój przedsiębiorczości w stolicy będą odbywać się w każdą środę i czwartek. Rozpoczęły się w marcu i potrwają do grudnia 2019 r.

– Realizujemy wiele projektów dających początkującym przedsiębiorcom możliwość rozszerzenia kompetencji biznesowych. Na początkowym etapie rozwoju, przedsiębiorcom brakuje nie tylko niezbędnej wiedzy, ale też wsparcia i motywacji w prowadzeniu firmy – mówi Michał Olszewski, wiceprezydent Warszawy. – Biorąc udział w projekcie #Academy_Smolna, otrzymują wsparcie na każdym etapie, ucząc się zarządzania od ekspertów z wieloletnim stażem – tłumaczy.

Spotkania wspierające rozwój przedsiębiorczości w stolicy będą odbywać się w każdą środę i czwartek od marca do grudnia 2019 r. W środy początkujący przedsiębiorcy będą mogli skorzystać z doradztwa biznesowego. To szansa na stworzenie pod okiem ekspertów modelu biznesowego, biznesplanu oraz omówienie strategii sprzedaży, zarządzania zespołem czy promocji. Natomiast w każdy czwartek uczestnicy otrzymają możliwość rozwiania swoich wątpliwości na temat prawa i księgowości w firmie. Dla warszawskich przedsiębiorców przygotowano także warsztaty biznesowe, które mają zachęcić uczestników do innowacyjnego podejścia do tworzenia usług i produktów. Dla 15 najbardziej zaangażowanych uczestników spotkań i warsztatów przygotowano sześciomiesięczny indywidualny mentoring.

– #Academy_Smolna pomaga początkującym przedsiębiorcom w uniknięciu błędów i maksymalizuje szanse na sukces w biznesie. Dlatego cieszymy się, że wspólnie z miastem stołecznym Warszawą realizujemy już trzecią edycję tego projektu – mówi Adrian Migoń, prezes zarządu Fundacji „Inkubator Technologiczny” i Youth Business Poland.

#Academy_Smolna to projekt finansowany przez m.st. Warszawa, a jego wykonawcą jest Fundacja „Inkubator Technologiczny”. Zarówno doradztwo, jak i szkolenia będą odbywać się w Centrum Przedsiębiorczości Smolna, przy ul. Smolnej 4. Obowiązuje rejestracja na stronie:www.firma.um.warszawa.pl.